grenadirmars
u/grenadirmars
I ovome ima lijeka. Ogranicis iznajmljivanje stambenih jedinica samo fizickim osobama, ne firmama ili drugim pravnim osobama.
Kad ce Valmar, kao u ovom clanku, primjerice, htjeti platiti stranim radnicima stanarinu, nek im isplate povisicu na placu, sa svim dodatnim nametima, porezima i teretima, pa da vidis kak im ne bi bilo svejedno da moraju placat najamninu od 1100 eura mjesecno ako ih tih 1100 kosta zapravo 1500 eura.
Bitni detalj, ako klima nije dizajnirana s takvim radom, usisavanje vanjskog zraka ce isto dovesti do pada ucinkovitosti klime. Nece ohladiti zrak jednako ako vuce i reciklira zrak iz sobe u kojoj je 28 stupnjeva i vani gdje je zrak 35 stupnjeva.
A to koliko ce zraka uvuci zbog podtlaka je minorno u cijeloj jednadzbi.
Ja koristim klimu samo na programu odvlaživanja i konstantno mi se vrte ventilatori i može se disati.
Klima koja radi kao odvlazivac zraka i odvlazivac zraka sam ne rade na isti nacin u praksi.
Kod klima, kompresor odgovoran za hlađenje ne radi kontinuirano, već povremeno odvlažuje, no u procesu procesu odvlazivanja, ispuhuje hladni zrak.
Kod odvlazivaca zraka, mehanizam samog odvlazivanja je isti, tojest, vlazni zrak prelazi preko hladnog elementa isparavaca i ukapljuje se u tekucu vodu koja se onda ili ispumpava ili skuplja pa baca. No, glavna razlika je da zbog konstrukcije klime, proces odvlazivanja generira i odredjenu dozu hladnog zraka. Kod odvlazivaca, zrak se nakon isparavaca ispuhuje ventilatorom preko visokotemperaturnog kondenzatora, tak da je zavrsni proizvod zrak koji je u najbolju ruku sobne temperature, no cesto, i topliji.
U vrucoj sobi, odvlazivac ce ukloniti vlagu iz zraka, no cesto ce i podici samu temperaturu sobe.