Skip to main content

r/Dekameron2020


STARI GALI
STARI GALI
OC POEZIJA

stari su Gali imali samo jedan strah

  • da im nebo ne padne na glavu

jutros se ubilo dijete

susjedov najstariji sin

skončalo prije svoje dvadesetpete

a sinoć sam se susreo s njim

...izgledao je mrk

15 godina proveo sam

kao viši inspektor

na uviđaju prometnih nesreća

zato sam jutros baš ja bija taj

koji je skidao momka sa vješala...

u selu je bila histerija

u selu nastala je panika

kažu mi: "skini ga ti

  • ti si navika"

..ko da se može naviknit na smrt

pokop je bio

za dva dana

i pokopao ga je moj brat

10 godina je radija

kao pogrebnik poduzeća Tonković

kad se na selo vratija

nakon šta je proša rat

neutješni otac

Pred kapsilom je plaka

ridajući dušu

nad najstarijim sinom

svi su gledali u mog brata:

"utješi ga ti - ti si navika"

...ko da se može, naviknit na život

tu noć nisam usnuo

dugo sam ležao u mraku

mislio sam na sudbinu

zurio u tamu...

znate, stari su Gali

imali samo jedan strah

a to je da im nebo

  • ne padne na glavu


Dobre ribe umiru dvaput
Dobre ribe umiru dvaput
IDEJA ZA PRIČU
r/Dekameron2020 - Dobre ribe umiru dvaput