Ida
u/Sacrilence
С ноя мъж бяхме над три години long distance, с виждания всеки месец за по няколко дена, а по ковид време даже три месеца не се бяхме. Вече от 4г живеем заедно и е страхооотно, оженихме се и сега сме с бебче. А иначе преди това бях убедена, че такива връзки не свършват добре. Така че може и да нямате проблем като заживеете заедно.
Аз родих в Майчин дом с избор на екип. Платихме 2500лв 1600 - избор на екип. В ценоразписа им се води 900лв избор на екип (толкова трябва да е по закон), но реално ви искат 1600 за "Пакет естествено раждане". Какво влиза в пакета освен избора на д-р не разбрах.
500 - Присъствие на бащата на раждането. Безумна цена според мен. В много държави е абсолютно нормализирано и безплатно.
Двойна стая по 80лв на вечер за 4 нощувки.
От отношението съм доволна и раждането мина много добре. Храната е ужасна и жегата в стаята ми на 12-ти етаж, южно изложение в края на юли беше покъртителна и се отрази доста зле на възстановяването ми. Не съм сигурна дали следващото раждане ще е пак там или в частна болница.
World of Books ползвам аз с доставка до адрес на dostavki.co.uk, които доставят до БГ на прилични цени. Има и други подобни услуги, но аз ползам тях.
Минавам да препоръчам поредицата The Realm of the Elderlings на Робин Хоб - завърших я тази година и още съм в книжна депресия, защото нищо друго не се доближава. За мен е най-добрата фентъзи поредица, която съм чела, а и извън фентъзи категорията също. Невероятни герои, worldbuilding, самото писане и всичко останало. 16 книги са, но са разделени в трилогии и 1 четирилогия и аз ги четох с паузи между тях за други книги. Адски силно препоръчвам!
Ако ми остане време, ще допълня и за другите книги, които прочетох тази година.